Facebook
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

   Zima w Beskidach to narty, snowboard, ski-touring i biegówki!

narty w wiśle  narty wisła  narty stożek wisła 

Zima w Beskidach - spędź aktywnie zimowy wypoczynek!

narty wisła

Wisła to doskonała baza wypadowa dla narciarzy i snowboardzistów.

W bezpośredniej bliskości naszych pensjonatów znajduje się ponad 40 wyciągów narciarskich

Dla snowboardzistów niezaprzeczalną wygodą będą 3 wyciągi krzesełkowe.

Trasy narciarskie w rejonie Wisły są doskonale przygotowane, wiele z nich jest oświetlonych co pozwala jeździć do późnych godzin wieczornych. Kolejki do wyciągów są mniejsze niż w Tatrach a dzięki nowoczesnym systemom naśnieżania warunki nie ustępują alpejskim. Jeśli nie chcą Państwo zabierać sprzętu ze sobą, przy każdym wyciągu znajduje się wypożyczalnia. Mniej wprawni narciarze i snowboardziści bez problemu i za niewielkie pieniądze mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych instrukorów. 

trasy biegowe Wisła

Beskidy to również niezliczone trasy biegowe dla amatorów biegówek. Właściwie każdy łatwiejszy szlak turystyczny nadaje się do uprawiania tego sportu.

Szczególnie polecić należy trasy biegowe w rejonie Kubalonki. Jako nieliczne, po pełnej modernizacji w 2009, mogą pochwalić się pełną homologacją FIS. Trasy prowadzą nieopodal pięknych sosnowo jodłowych lasów, szerokie podbiegi i wygodne zjazdy powodują, że tą formę wypoczynku wybierają całe rodziny.

Ostatnim czasem coraz bardziej popularny staje się ski-alpinizm. Beskidy to nie Tatry, ale i tutaj można "pofoczyć". Każdy może, podobnie jak zawodnicy kadry Polski, wspiąć się na turach na Czantorię Wielką. Pozostałe szlaki piesze również umożliwiają uprawianie tego sportu.

Pamiętaj! Wybierając się na narty, biegówki, ski-toury zawsze sprawdź prognozę pogody, dokładnie zaplanuj dzień, poinformuj obsługę pensjonatu gdzie się wybierasz i kiedy planujesz powrót.

Zapisz numer do GOPR w swoim telefonie - możesz pomóc sobie lub innym!

gopr numer alarmowy